Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

PAUL ORAS – PUNANE ADMIRAL
gallery icon
Galerii

PAUL ORAS – PUNANE ADMIRAL

Kui värvikas, erakordne ja vastuoluline võis 20. sajandi tormides olla ühe eestlase elukäik – isegi siis, kui ta oli veendunud kommunist!

See raamat jutustab Nõukogude Liidu merendustegelase ja sõjaväeinseneri, luuraja ja diplomaadi, parteifunktsionääri ja sunnitöölise Paul Orase eluloo, mis Eestis on üsna tundmatu. Omal ajal see nii ei olnud. Jõukast, lausa pankuriperest noormees valis küll varakult poole, mis viis ta noore Eesti Vabariigi vastaste sekka, kuid oli siin hiljem korduvalt külaliseks, võib-olla ka 1924. aasta detsembrimässu ettevalmistajaid. Hiljem pälvis ta ajakirjanduse tähelepanu Nõukogude mereväeatašeena Rootsis, Itaalias ja USAs, samuti Umberto Nobile õnnetu polaarekspeditsiooni liikmete päästmiseks korraldatud retke ühe juhina. Ajal, mil Nõukogude Liidus veel polnud sõjaväelisi auastmeid, vastasid tema ametikohad ja teenistusjärk kontr- või isegi viitseadmirali aukraadile.

Tiina Tamman on vabakutseline ajakirjanik ja kirjanik, kes kahekümne aasta vältes vahendas BBCs Eestit puudutavaid uudiseid ingliskeelsele maailmale. Eestlasena on ta väga huvitatud kokkupuutepunktidest Suurbritannia ja Eesti ajaloos. Sellest lähtuvalt kaitses ta 2010. aastal Glasgow’ Ülikoolis doktoritöö, mis hiljem avaldati raamatuna ka eesti keeles („August Torma – sõdur, saadik, salaagent“, 2011). Tema järgmine, seni vaid ingliskeelne raamat ilmus pealkirja all „Portrait of a Secret Agent“.

Saadavus kauplustes
5,99 €

2,99 €

-50%
delivery icon