Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Lugusid lõunast
gallery icon
Galerii

Lugusid lõunast

Krista Kumberg: "Kummalised ja kummastavad lood tõsielust stiilis usu või ära usu, sõnad on seal säetud nii, et hakkad pilte nägema – väega raamat, väegade kirjandus."


Lauri Sommeri „Lugusid lõunast“ on valik lindistusi vanadelt kassettidelt. Osa neist põhineb vanakeste juttudel, osa peretraditsioonil, osa folkloorsel ainesel ja osa fantaasial. Mõni pala on antud nii murdelises algkeeles kui vabatõlkes.

See on omamoodi jätk endiaegsele jutuvestmisele ning rahvasuule toetunud Juhan Jaigi „Võrumaa juttude“ kahele jaole.

Lugude toimumispaigad on Võrumaa, Peipsiveer, Setomaa nii meie kui Petseri poolel, Kulkna (Kolpino) saar ja Lämmijärve teisel kaldal paiknev Chudskaja Rudnitsa kyla.

Pajatusi laiendavad Toomas Kuusingu linoollõiked.

NB! Erinevad kanekujundused! E-poest tellides värvi valida ei saa.

Armin Kõomägi soovitab: "Sommer on mulle alati meeldinud. Ta seisab teistest meie kirjanikest kuidagi eraldi ja see tema eriline eemalseismine, tema teemavalikud ja lugude jutustamise oskus, teeb temast unikaalse kirjaniku. Sommeril õnnestub oma lugudega justkui midagi päästa. Mõni vana mälestus, saladus, kultuuriline nišš. Väga muhe lugemine."

Jürgen Rooste soovitab:“Lauri Sommer on üks põnevamaid laulikuid-jutuvestjaid Eestis. Võib-olla kogu maailmas. Just ilmus tal ka uus vinüülplaat Kago nime all … “Lugusid lõunast” on omamoodi müsteerium: meid viiakse seiklema mitte nii kaugesse minevikku Lõuna- ja Kagu-Eestis. Maailma, kus müstiline ja maagiline on täpselt nii reaalne, kui ta veel olla saab. Vaimud ja esivanemad ja jumala enese hingus… Kristluse ja me oma looduseusu segu ärkab inimeste igapäevas ellu.”

Saadavus kauplustes
19,59 €

11,99 €

-39%
delivery icon