Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-Raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

E-RAAMAT: TAROT - AKEN INIMHINGE SALADUSTESSE

E-RAAMAT: TAROT - AKEN INIMHINGE SALADUSTESSE
gallery icon
Galerii
E-Raamat

E-RAAMAT: TAROT - AKEN INIMHINGE SALADUSTESSE

Kõigist tänapäevani jõudnud okultistlikest traditsioonidest on Tarot' kahtlemata üks salapärasemaid. Mida see tegelikult endast kujutab? Kust on see alguse saanud? Neile küsimustele annavad eri autorid täiesti erinevaid vastuseid. On neid, kes peavad Tarot' traditsiooni peaaegu niisama vanaks, kui on inimkond; samas on ka autoreid, kes asetavad Tarot' tekkeaja päris keskaja lõpuaastatesse. Ilmselt jääb täpne vastus tänapäeva teadusliku mõtlemise jaoks varjatuks ja käesoleva raamatu koostaja ei olegi seadnud endale ülesannet süveneda pikalt Tarot' kaartide ajaloosse ning üldteooriasse.

Hoolimata sellest, et meil pole täpselt teada ei Tarot' algläte ega ka lõplik eesmärk, toimib süsteem praktilisel tasandil suurepäraselt, olgu siis tegemist praktilise ennustamisega või katsega ennast ja oma ümbritsevat maailma paremini lahti mõtestada. Just viimane on tegelikult Tarot' kaartidele sügavama lähenemise puhul olulisem, sest tavaennustusi, mis ennustaksid näiteks armuasju või mingi ettevõtmise kordaminekut, saab teha ka tavaliste mängukaartidega ja need sobivad selleks isegi paremini. Tarot' on viimastest mõnevõrra abstraktsem ja filosoofilisem. Samas saab vaid Tarot' kaartidega teha oma hetkeseisundi sügavamat analüüsi, mis hõlmaks küsija siseelu ja teda välismaailmast saatvaid mõjutusi.

Kui seni eesti keeles ilmunud kirjanduses on tegeletud peamiselt Waite’i süsteemi ning praktilise ennustamisega, siis käesoleva teose koostaja on püüdnud keskenduda kahele teisele süsteemile: Aleister Crowley Thot Tarot'le ja Marseilles' Tarot'le.

Ka on selles raamatus toodud kaarditähendused enam psühholoogilist ja meditatiivset laadi, mistõttu peaks see teos seni eesti keeles ilmunut täiendama ja rikastama. Kaartide tähendusvõimaluste vahel valides olen eelistanud selliseid, mis aitavad inimesel oma sisemuses toimuvates protsessides selgusele jõuda ning eneses midagi muuta, lähtudes põhimõttest: kui muudad ennast, siis muutub ka maailm. Muidugi on olemas võimalus kasutada neid tähendusi konkreetse ettevõtmisega seotud mõjude uurimiseks, ent siis jääb küsija või ennustaja enda osaks raamatu mõnevõrra abstraktsemate tähenduste konkreetsemaks muutmine.

Loodan, et käesolev raamat on abiks nii mõnelegi otsijale, kes soovib ennast ja maailma paremini tundma õppida.

Saadavus kauplustes
8,29 €

7,53 €

-9%
delivery icon