Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

E-RAAMAT: SÕNASEADJA ZEN
Galerii
E-Raamat

E-RAAMAT: SÕNASEADJA ZEN

Kas oled mõelnud, miks osa inimesi lausa naudib kirjatööd, teistel seevastu läheb isegi lihtsate mõtete kirjapanek üle kivide-kändude? Millise võluväega head sõnaseadjad oskavad luua ka kõige argisemaist asjust värvikaid kirjeldusi, kirjatöös kogenematuil jääb aga isegi eksootilisimais paigus oma muljete edastamiseks sõnu vajaka? 

See raamat püüab tõestada, et hea sõnaseadmise saladus seisneb ei milleski muus kui esmalt kirjapandu edasise ümbersõnastamise oskuses. Täpsemini öeldes tasuks kirjutama ajendanud mõtted sõnastada algul sedavõrd spontaanselt, et tekstis väljenduks võimalikult palju autori isikupära ja et see annaks edasi ta originaalseid ideid. Kirjutist viimistledes saab aga järk-järgult oma eneseväljendust mitmel viisil sisukamaks ja kujundlikumaks teisendada – kõrvaldada liigne ja lisada puuduv, sobitada kindlasse kaasteksti paremini passivaid väljendeid, lihvida konarlikud laused ladusamaks jne. Nagu teada, on Kaug-Idast pärit ja meilgi tasahaaval tuntust koguva zeni vaim kantud kahest aatest – ühendada siiras eneseväljendus püüdliku viimistlemisega. Mõistega zen märgitakse ka mingi õpetuse iva ehk tuumteadmisi. 

„Sõnaseadja zen” juhatab kätte keelevigade avastamise ja kõrvaldamise kindlad teed, tutvustab kümneid rööpkeelendeid, lausemalle ning kujundliku keelekasutuse võtteid ja võimalusi, avades sellega sõnamerel seilamiseks laia horisondi.

9,60 €

8,72 €

-9%