Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

E-raamat: RUUNID - MIS NEED ON?
gallery icon
Galerii
E-raamat

E-raamat: RUUNID - MIS NEED ON?

Ruunid olid põhjarahvaste kirjamärgid ja ka maagilised märgid, mida sai kasutada nii ennustamiseks kui ka maagiliste ruunikirjade kirjutamiseks, mis soovijal aitasid soovitut kätte saada. Need olid levinud Islandist põhjas Ungarini lõunas ja Normandiast läänes Uurali mägedeni idas. Eesti oli ruunide leviala keskel ja meie esivanemad tundsid neid, ning kasutasid muistse vabaduse ajal kirjamärkidena. Veel enne teist Maailmasõda kasutasid meie vanavanemad neid talumärkidena väravapostidel ja peremärkidena kalavõrkude ujukitel. Lääne-Eestis ja saartel leiate küllaltki sageli surnuaedades hauatähiste hulgas rõngasriste (muistne paganlik Päikese sümbol) neile kirjutatud ruunikirjadega.

Ruunimärkidest tehti bindruune (mitmest ruunimärgist koosnevad sümbolid), isiklikke monogramme ja ka talismanidele pandi neid maagilise väe suurendamiseks peale. Sigilid ja insigilid olid ruunidest tehtud maagilised märgid teatud kindlate vaimude väljakutsumiseks. Ruunitalismanid olid ilusad esemed, milledel oli kindel mõte ja eesmärk. Ka tänapäeval kasutatakse ruunimärke sõrmustel, prossidel ja teistel iluesemetel, aga samuti firmade ja äriühingute logodel. Kõik eesti kindakirjad ja vöökirjad koosnevad tegelikult ruunimärkidest, nii et vanaemad, lapselastele kindaid kududes tehke esmalt kindlaks, mida te selle või teise kirjaga neile soovite!

Ruunidega tegelesid ruunišamaanid. Need olid üks osa üldistest šamanistlikest teadmistest.

Raamat räägib ruunide põhiolemusest. Nende abil võime paremini mõista loodust, tundma õppida ennast ümbritsevat keskkonda, tugevdada oma tahet austada ning kaitsta kõike elavat maa peal. Ruunide tõelist loomust tundes suudame ka iseennast paremini tundma õppida ja mõista oma elu kaugemaid sihte. Mõistame, kuidas meie valikud ja teod loovad selle energeetilise mustri, mis kujundab meie tulevikku ja saatust.

Saadavus kauplustes
12,90 €

11,72 €

-9%
delivery icon