Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

E-RAAMAT: RATSUTAMINE TUULEHOBUL
Galerii
E-Raamat

E-RAAMAT: RATSUTAMINE TUULEHOBUL

Šamaanidel on mongoli-burjaadi kultuuris kogukonnas tegši, tasakaalu säilitamisel tähtis osa. Nad soovitavad inimestel loodusmaailmaga suheldes, mis on nende arvates inimkonna ema, olla oma tegudes mõõdukad. Mongolid usuvad, et kui loodusvarasid võetakse ilma nende eest vaime tänamata, võivad ressursid jääda taastumata. Erinevalt paljudest teistest kultuuridest, milledes tänapäeva tsivilisatsioon on šamaanlikud traditsioonid hävitanud, on šamaanid Siberis ja Mongoolia kõrvalistes piirkondades siiamaani keskkonna, kogukonna ja looduse kaitsjad.

„Ratsutamine tuulehobul“ on esimene raamat mongoli ja üldse Siberi šamanismist, mille autor on ise seda traditsiooni õppinud šamaan. Käsitledes kõiki mongoli ja burjaadi šamanistlikke uskumusi ja praktikaid, annab see töö meile teadmisi rituaalide ja mitmesuguste tervendamis- ja ennustamistehnikate kohta. Paljudest siin kirjeldatud rituaalidest ja uskumustest pole kunagi varem räägitud. Need on õpetused, mida on autorile jaganud tema šamaanidest õpetajad.

Rahvaste iidsed teadmised ja tarkus ei kao kuhugi. Seda ei suutnud hävitada ka Siberis aastakümneid valitsenud sotsialistlik kord, mis oli igasuguste religioonide, kuid eriti šamanismi suhtes vaenulik, represseeris šamaane ega lasknud neil avalikult tegutseda. Statistika põhjal on Nõukogude võimu langemisest peale hakanud šamaanide arv Siberis jällegi kasvama ning saavutanud praeguseks enam-vähem endise taseme.

SARANGEREL, kodanikunimega Julia Ann Stewart, Kuuvalguse šamaan, õppis mongoli ja burjaadi šamanistlikke traditsioone tundma selle loodusrahva liikmetest õpetajate-šamaanide käest, kes on pärast NSV Liidu kokkuvarisemist saanud jälle võimaluse vabalt praktiseerida. Ta oli ühingute Golomt Center for Shamanic Studies ja Mongolian Shaman´s Association esindaja ning tutvustaja välismaal. Olles sündinud USA-s, kuhu tema perekond põgenes Siberist pärast Venemaal toimunud 1917 aasta revolutsiooni, pöördus ta 1991 aastal tagasi oma esivanemate kodumaale Tunkinski rajooni Lõuna-Siberis, et taasavastada ja uurida oma esivanemate šamanistlikke teadmisi. Ta elas Ulaanbaataris Mongoolias ja Ulan-Udes Siberis ning käis aeg-ajalt ka USA-s mongoli šamanismi seminare korraldamas. Kahjuks on ta tänaseks meie hulgast lahkunud.

Saadavus kauplustes
7,99 €

7,26 €

-9%