Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

ebook
E-raamat: Linnašamaan
gallery icon
Galerii
E-raamat
E-raamat

E-raamat: Linnašamaan

See raamat räägib šamanismist, havai šamaanide traditsioonidest ja sellest, mida tähendab olla linnašamaan. Tahaksin kohe raamatu alguses täpsustada meie jutuainet, et sellest oleks teile rohkem kasu. Mircea Eliade, religiooniajaloolane ütleb, et šamanism on levinud praktiliselt kogu maailmas, kaasa arvatud Aasia, Ameerika ja Vaikse ookeani regioon.

Raamat sai nime „Linnašamaan” sellepärast, et autor õpetab „linna”-šamaani kunsti. Kuigi šamanism kui mõiste assotsieerub loodusrahvaste ja metsiku loodusega, on loomulik ja vajalik, et seda kasutatakse ka linnatingimustes. Esiteks on šamaan sõltumata kultuurist ja keskkonnast eelkõige tervendaja. Teiseks elab meie ajal suurem osa inimestest linnatingimustes (eeslinnad ja linnalähedased asulad on elutingimustelt linnadega võrdsed) ja linnaelanikud vajavad samuti tervendaja abi. Ja kolmas argument: šamanism, eriti selle havai variant on suurepäraselt kohanenud meie aja ja selle nõudmistega. Otsustage ise:

1.Šamanismis puudub isegi viide sektantlusele või dogmaatilisusele. See on kunst, mitte religioon. Võite tegelda sellega nii üksi kui grupina.

2. Seda on kerge õppida ja kasutada, kuid nagu iga kunst, vajab see harjutamiseks ja õppimiseks aega.

3. Havai šamanismi iseärasuseks on, et te võite täiustada end selles kunstis igas olukorras: kodus, koolis, teatris või matkal. Havai šamaanid töötavad eranditult ainult teadvuse ja kehaga. Nad ei kasuta muutunud teadvuse seisundisse jõudmiseks trumme ja ei pane ette maske, et uut välimust omandades saada endale ka teisi omadusi.

4. Šamanismi põhiolemus on selline, et kui tervendate teisi, saate ka ise tervemaks ja kui kujundate ümber planeeti, muutute ka ise.

Saadavus kauplustes
7,99 €

7,26 €

-9%
delivery icon