Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

ebook
E-raamat: Joogateraapia
gallery icon
Galerii
E-raamat
E-raamat

E-raamat: Joogateraapia

Joogateraapia annab võimaluse avastada ja edasi arendada protsesse, mis aitavad tööle panna teie sisemise tervendaja, et saaksite teadlikult paremini hoolitseda oma tervise eest, millega tegelevad nii teie enda sisemine tervendaja, perearst kui ka mõned teised terapeudid. Ärge oodake koheseid dramaatilisi tulemusi. Siin raamatus kirjeldatud tehnikate praktiseerimisest saadav kasu on võrdeline teie praktilise tegevuse mahuga. Kui jääte nende juurde ja tegelete nendega truult, on teil neist edaspidi kasu; need võivad parandada teie tervist ja anda elujõudu. Kui haigus ründab, on teil tulevikus rohkem võimalusi seda võita kui siis, kui te poleks joogaga kui oma päevaplaani osaga tegelenud. Kuigi siin ei lubata, et saate kohe terveks, aitab hoolas harjutamine luua teie kehale enesetervendamiseks vajalikud tingimused, mis võivad tuua kergendust või tõesti terveks teha.

Joogateraapia sobib igaühele. Seda raamatut võib kasutada kui tööjuhendit ja head nõuandjat neile, kes eelistavad praktiseerida joogat üksinda kodus. See võib olla ka abivahend, mida kasutavad instruktorid ja kutselised tervise eest hoolitsejad: arstid, õed, füsioterapeudid ja ühiskondlikud tervishoiutöötajad.

Selles raamatus toodud nõuandeid ja tehnikaid võib tarvitada sobivate meditsiiniliste ravimeetodite täiendamiseks, neile lisaks, aga mitte nende asemel. Optimaalsete tulemuste saavutamiseks pange kokku parim teaduslikust meditsiinist ja lisage sellele jooga.

Üha rohkem inimesi mõistab, et me peame ise vastutama oma tervise ja heaolu eest ning mitte lootma ravimitele, mis pigem maskeerivad terviserikete sümptomeid või suruvad neid maha. Inimesed, kes on hakanud mõtlema, teavad, kui lähedased suhted valitsevad keha ja meele vahel ning mõistavad, et neil on olemas väga suured, enamasti puutumatud looduslikud ressursid, ilma milleta ükski arstim, mida annab mõni väline abistaja ei saa täies ulatuses mõjuda. Sisemisi ressursse (ka meie sisemist tervendajat) saab kasutada mitut moodi, kaasa arvatud teadlik enesedistsipliin ja enese aitamine. Seda tarkust pakub meile ka üks muistne tervena elamise süsteem, mida nimetatakse joogaks.

Kõige populaarsem joogaharu, millega lääneilmas üha rohkem tegeldakse, on hatha-jooga ehk tervisejooga. Seda kasutatakse paljudes tervena elamist propageerivates programmides kui põhilist kondikava, sest see on efektiivne stressi maandamise moodus. Jooga esmane eesmärk on vältida haigusi või kui keegi on haige, siis aidata tal terveks saada ja edaspidi terveks jääda. Seda aitab saavutada omavahel tasakaalus kehaline ja mentaalne treening. Füüsilised harjutused (asanad ehk asendid) on kasulikud mitte ainult lihastele ja liigestele, vaid ka siseelunditele, närvidele ja näärmetele. Lisaks sellele aitab joogaga tegelemine vältida teie meeles tekkivaid pingeid ja treenib ning distsiplineerib teie meelt, parandades keskendumis- ja töövõimet. Stressiga võitlemiseks on jooga mentaalsed ja hingamisharjutused arvatavasti parimad. Neid regulaarselt praktiseerides õpite tajuma, et olete terviklik.

Saadavus kauplustes
8,99 €

8,17 €

-9%
delivery icon