Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Ningal
gallery icon
Galerii

Ningal

Raamatukoguhoidja Ningali ja kutsekeskkooli noore emakeeleõpetaja hapra armastusloo taustal maalib David Šahar meisterliku pildi 1950. ja 1960. aastate Jeruusalemmast. Noorte kujunemist, valikuid ja saatust mõjutab hulk tegelasi, kes on autori teistes teostes samades paikades elanud ja oma ideaale püüelnud. Romaanitsüklit „Purunenud anumate palee” ühendavad eelkõige tegevuspaik ning autori sügavalt humaanne ja huumoriga vürtsitatud stiil. Lõdvalt seotud, otsekui juhuslike kokkupuutepunktidega raamatud, milles fragmentaarsed mälestused põimuvad tegelaste ja aegade imetlusväärseks tervikuks, on nauditav lugemiselamus igale raamatugurmaanile nii üheskoos kui ka üksikteostena.

„Ningal” on kaheksaosalise tsükli neljas raamat. Eesti keeles on varem ilmunud „Suvi Prohvetite tänaval” (1994), „Krahvitari päev” (2008) ja „Viirastuste päev” (2020).

Mälestusliku ainese töötlemise poolest on Iisraeli kirjanikku David Šaharit (1926–1997) võrreldud Marcel Proustiga; teda võib kõrvutada ka Lawrence Durrelliga, kelle „Aleksandria kvartett” meenutab oma vaatenurkade varieerumisega Šahari „Purunenud anumate paleed”. Oma romaanisarjas koob David Šahar ebatavalise meisterlikkusega iroonia, esteetika, erootika, ühiskonnakriitika ja müstika lõngadest muinasjutuliselt veikleva kanga. Nüüdseks kuuluvad David Šahari teosed iisraeli kirjanduse aegumatusse raudvarasse; neid tõlgitakse ning neist kirjutatakse raamatuid.

Saadavus kauplustes
22,99 €

4,99 €

-78%
delivery icon