Kohaletoimetamine on tasuta!
Liikumine on tervise pant. Seda teab meist igaüks, kuid kiire elutempo toob paraku kaasa vajaduse kasutada abivahendeid aja säästmiseks ning liikumise kiiruse suurendamiseks. Selleks sobivad väga erinevad sõidukid – jalgrattast autoni. Mopeed on väikseim mootorsõiduk, seda nii mootori võimsuse kui ka liikumiskiiruse tõttu. Seetõttu sobib mopeed liikumisvahendiks nii noortele kui ka vanadele, liikumiseks asulas ja väljaspool seda. Järgnevalt tutvustame mopeedi kui mootorsõidukit, mopeediga sõitmist ning liiklemise põhireegleid.
Teel liiklemine peab toimuma turvaliselt. Lihtsaim viis ohutuse tagamiseks on liigelda liiklejate vahelise kokkuleppe kohaselt. Need kokkulepped on sõnastatud liiklemise reeglitena Liiklusseaduses. Reeglite olemasolu, nende tundmine ning järgimine kõikide liiklejate poolt on väga oluline.
Mopeed on mootorsõiduk, samas mootorsõidukiks ei loeta mootoriga jalgratast ja pisimopeedi. Mootorsõiduki, kui suurema ohu allika, juhtimine eeldab teoreetilisi teadmisi kui ka praktilisi oskusi. Selleks on vaja tulevasel juhil, kes peab olema õppima asumisel vähemalt 14 aastat vana, läbida AM kategooria mootorsõidukijuhi koolitus autokoolis ning juhtimisõiguse saamiseks sooritada edukalt eksamid Maanteeameti teenindusbüroos. Eksami esimeses osas toimub liiklusteooria ning teises osas sõiduoskuste kontroll. Väljastatakse AM mootorsõiduki juhiluba.
Kui soovite mopeedi juhtida teistes Euroopa riikides, siis peate eelnevalt uurima sealsete reeglite vastavust Eestis kehtivatega.
5,00 €
-40%