MOETÄHESTIK
Galerii

MOETÄHESTIK

Loe arvustusi (0)
+ Lisa arvustus

Kas muhv on kondiitritoode ning cross-dressing ja peek-a-boo uued spordialad? Aga pepiita ja buklee – kas muusikaterminid? Millal õitseb tulpseelik ja püstitatakse telkkleit?
Kui moesõnade maastikul seiklemine keerukaks osutub, tuleb appi “Moetähestik”.
See on illustreeritud sõnaraamat, kus on üle poole tuhande rõivaesemeid ja -detaile, stiile, lisandeid, jalanõusid, kangaid ja mustreid puudutavat sõna, mille tähenduse ja päritolu tundmine teeb igapäevases moemaailmas orienteerumise lõbusaks ja lihtsaks.

“Moetähestiku” autor, ajakirja Eesti Naine üld- ja moetoimetaja Anne Metsis on 1984. aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moekunsti eriala ning töötanud samas koolis erialakompositsiooni ja moejoonistamise õppejõuna. Ta on Eesti Kunstnike Liidu liige ja kuulub Eesti Moekunstnike Ühenduse juhatusse.

LISAKS:
Piret Puppart, moedisainer, Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juhataja:

Olen sedalaadi kogumikku pikalt oodanud! Moesõnavara on kiiresti arenev valdkond nagu moodki ning pahatihti valitseb selles inglise keele kultus. Nii saab mõni termin juurde vaid õrna kohaliku varjundi ja tundub, nagu polekski meil omas keeles võimalik moetoodete assortiid kirjeldada. Sõnadel on aga sama loogika nagu moel – tullakse uue ringiga vana juurde tagasi.

Kai Saar, moedisainer, moeeriala õppejõud:
“Moetähestiku” näol on ette võetud tänuväärne töö moealaste sõnade korrastamiseks, sest eri maades ja eri aegadel muutuvad ka sõnade tähendused ning tekivad uued terminid. /---/ Käesolev raamat selgitab erialast sõnavara ja annab paljudele lugejatele uut informatsiooni.

Janne Klooren, moepromootor:
See on tõeline moeaabits! Moeterminoloogia on kaasahaaravalt lahti seletatud ning vürtsitatud vahvate illustratsioonidega – tõeline maiuspala kõigile moevaldkonnast huvitatutele ja avastamiseks ka kõige vilunumatele.

Ženja Fokin:
Anne “Moetähestik” on hoogne ja hariv lugemine kõigile, keda huvitab mood ning kes tahavad kiigata veidi köögipoolele! Erialainimestele mõnusaks-kompaktseks mäluvärskenduseks, toob kuidagi muheda muige suule!

    16,32 €

    6,49 €

    -60%
    Jaga