Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

LAAGER Z. RUDOLF HESSI SALAELU
Galerii

LAAGER Z. RUDOLF HESSI SALAELU

1941. aasta 10. mail hüppas Kolmanda Reichi asefüürer Rudolf Hess Šotimaal Renfrewshire kohal langevarjuga lennukist välja, et kohtuda Hamiltoni hertsogiga, kes näis olevat kohane vahetalitaja rahu sõlmimiseks Briti valitsusega. Pärast kinnipidamist Londoni Toweris viidi ta 20. mail koodnime Z all üle Aldershoti lähedale Mytchett Place’i. See mikrofonide ja helisalvestitega varustatud maja, mida valvas pataljon sõdureid, hakkas kandma nimetust „laager Z”.


Churchilli juhtnöörid nägid ette Hessi range isoleerimise ja kõikvõimalike jõupingutuste rakendamise, et hankida temalt ükskõik millist Teise maailmasõja käiku muuta võivat informatsiooni. Järgnenud kuude jooksul peeti maha psühholoogiline heitlus „dünaamilise psühholoogia” uudsetele freudistlikele võtetele toetuvate luureohvitseride ja Hitlerist juuksekarva kaugusel seisnud inimese vahel . 


Stephen McGinty paneb dokumente ning tollaseid ettekandeid, päevikuid, kirju ja märgukirju kasutades tükkhaaval kokku paeluva jutustuse Inglismaa häärberis ette mängitud klaustrofoobiast, paranoiast ja vastaspoole ülekavaldamisest. „Laager Z” on „lukustatud toa mõistatus” ja „lukustatud toaks” on ühe mehe mõistus, mille kohta keegi ei oska kuigivõrd kindlalt öelda, kas see on ikka täie tervise juures.

STEPHEN MCGINTY on The Scotsmani auhindadega pärjatud ajakirjanik. Ta on töötanud ka Londonis Sunday Timesis ja Glasgow Heraldis. Tema esimest raamatut „Mässumeelne preester” (2003) nimetas Daily Telegraph „aasta kõige uskumatumaks põnevuslooks”. Ta on kirjutanud ka raamatud „Churchilli sigar” (2007) ja „Tuli öös: Piper Alpha katastroof” (2006).

Saadavus kauplustes
20,56 €

5,80 €

-72%

Püsikliendile

5,51 €