KIRJASTAJA JÄLG
Galerii

KIRJASTAJA JÄLG

Loe arvustusi (0)
+ Lisa arvustus

Intellektuaal või avantürist, visionäär või raamatupidaja, tsirkusedirektor või poliitik – kirjastaja maine on alati olnud ambivalentne ning praegusel universaalse digiteerimise ajastul seisab see amet järjekordsete dilemmade ees.

Harukordse vaimse haardega itaalia kirjastaja ja kirjanik Roberto Calasso on ümbritsevast turbulentsist häirimatult tegutsevas Adelphi kirjastuses piire nihutanud üle poole sajandi. Mis on see vältimatu miski, mis paneb välja valima käsikirjad, millest vormida raamatud – need hoolikalt läbimõeldud kujundusega nelinurksed paberist esemed? Kuidas siduda tervikuks kõige erinevamad, näiliselt ühildamatudki teosed nii, et tulemus on kirjastamine kui kunstivorm või kirjandusžanr? Adelphi, Suhrkampi, Gallimardi ja teiste väärtkirjastuste näitel kõneleb Calasso, kuidas sageli sõltub just otsusest öelda ei ajastu survele, kas ja millise jälje jätab kirjastus trükipoognale … ning kultuurilukku.

Kogumik „Kirjastaja jälg“ on paeluv kollaaž kirjastamisloost, edasist lugemisaplust tekitav gurmeeteos raamatusõbrale ja autori austusavaldus neile, kes on osanud kirjastamise Suurt Mängu vääriliselt mängida.

    16,99 €

    7,99 €

    -53%
    Jaga