Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

E-raamat: Vaimude poolt valitud
gallery icon
Galerii
E-raamat

E-raamat: Vaimude poolt valitud

Selle raamatu kirjutas Sarangerel, kodanikunimega Julia Ann Stewart, Kuuvalguse šamaan kui juhendmaterjali, mis sobib nii algajale šamaanile kui ka kogenud praktikule. Autori eelmine raamat Riding Windhorses: A Journey into the Heart of Mongolian Shamanism (Ratsutamine Tuulehobul: teekond mongoolia šamanismi südamesse) oli sissejuhatus Siberi šamaanide maailma. See on tänaseks samuti eesti keeles ilmunud. Seal räägitakse võtetest, mida kasutavad need, kes juba on šamaanid, kuid selgus, et raamat on vajalik ka neile, kes alles astuvad šamaani rajale.

Praegu kutsuvad vaimud maailmas paljusid šamaanideks, kuid enamus kutsutavatest on pärit kultuuridest, millele šamanism on jäänud kaugeks. Autori arvates põhjustab seda vajadus maailma tervendada ja taastada selles tasakaal, sest praegu toimuv areng ei taga seda. Eirates looduse kutset ja unustades vaimuilma ning looduse tähtsuse käituvad inimesed valesti. Meie võime vaimud unustada, kuid vaimudel oleme me meeles. Nad on ju meie esivanemad, kes on läbi sajandite kandnud edasi elutarkust.

Muistsete Ameerika ja Siberi põliselanike kultuurides on säilinud inimeste võime ja oskus elada kooskõlas looduse ja esivanemate tarkusega. Nende traditsioonides maailm elustub; meid ümbritseb esivanemate ja teiste elusolendite teadvus ja aitab seda paremini mõista. Kas tõesti ei tasu neid kuulata?

Pole ime, et inimkond tunneb vajadust taasühineda selle tegelikkuse aspektiga ja muistsed traditsioonid hakkavad paljusid inimesi jälle ligi tõmbama.

Ka see ei ole juhuslik, et tutvudes isegi kõige uuemate teaduse saavutustega ja võrreldes neid muistsete tarkade teadmistega leiame, et teadus lihtsalt seletab meile sobival kujul lahti teadmisi, mida tundsid juba väga kaua aega tagasi ka meie esivanemad. Sellepärast on kaasaegsel inimesel mõistlik tutvuda muistsete teadmistega ja tunnetada, kas ka teie, armas lugeja, pole üks nendest, kelle vaimud on välja valinud. Sellest aitab paremini aru saada see raamat.

Saadavus kauplustes
8,99 €

8,17 €

-9%
delivery icon